نام کاربری: رمز عبور: رمز عبور را به یاد ندارید؟
برگه: 1 2 بعدی
RSS
واقعا از بین مارکهای موجود در بازار کدام بهتر است ؟

دوستان خواهشن در اینجا چیزی رو که تجربه دارین یا دیدین یا اینکه در موردش 100درصد مطمئن هستید رو بگین تا همه
اونایی که میخوان یک السی دی یا ال ای دی بخرن و ازش استفاده کنن راضی و مطمئن باشن

مثلا از هر 10 خونه ای که ال سی دی یا ال ای دی داره الان 7 تاش سامسونگه
یا اینکه اونهایی که پول براشون مهم نیست پاناسونیک یا جی وی سی میخرن
من خودم کیفیت سه تلویزیون سامسونگ - جی وی سی و سونی رو تو یه فروشگاه که بغل هم
چیدمان بود رو دیدم واقعا جی وی سی خیلی خیلی از بقیه سر تر بود
حالا نظر شما چیه ؟

سلام آقا حسام عزیز :
یه راهنمایی کوچیک میکنمت امیدوارم به دردت بخوره؛
من تا به حال تجربه خرید 5 برند بازار را داشتم برای خودم به ترتیب : Sony - Lg - Sumsumg - Toshiba - Philips

به نظر من توشیبا بخر تصویر واقعا زیبا و خوش رنگ و رویی داره انصافا بدون هیچ حساسیتی گفتم سیتستم پخش رنگهاش هم اشتباه نکنم 6رنگ باشه میتونی بری به سایت http://www.regza-asia.com مراجعه کنی و مدل ها رو از نزدیک ببینی

Sumsung سری 6 واقعا عالیه علاوه بر اینکه تلوزیون خوبی هست Usb پلیر بسیار قوی برا ی پخش انواع فرمت های تصویر،صفحه نمایشش Glare Panel هست یعنی براق مثل صفحه لب تاپ ها

یه نکته بسیار مهم وجود داره : تصاویری که شما در نماشگاه ها می بینید تصاویر HD هستند که با مدرن ترین و حرفه ای ترین دوربین های تصویر برداری تهیه میشوند این اولین قدم در قدم دوم این تصاویر رو ویرایش میکنند و روی تصاویر کار میکنند روتوش یا کالیبره ، حالا کالیبره کردن چیه؟ شدت نمایش رنگ رو غلیض و توپر میکنند و خیلی از جاها را روتوش میکنند به این دلیل تصاویر خیره کننده ای بوجود میاد.

حالا مردم بیچاره زمانی که میرن ال سی دی یا ال ای دی بخرن این تصاویر رو پخش میکنند من و خریدار فکر میکنه تصاویر تلوزیون ایران که آنالوگ هست هم به همین کیفیت پخش میشه میخره میاره خونه میبینه ای داد بیدا اصلا تصویر قابل قبول نیست.

آقا منم بازی !!

من اول یه فرق اساسی سونی رو بگم و اینه که تنها مارکیه که اگه تبلیغ نکنه باز هم بازار خودش رو داره ! خیلی مارکها فقط با تبلیغات هست که فروش میرن
جدیدا بحثی که ایجاد شده ، استفاده از 6 رنگ و .... هستش . والا تا اونجایی که از دبستان می گفتن ، رنگ های اصلی 3 تا هست و همه از اون ساخته میشن ! البته در صنعت چاپ ، ممکنه بیان این رنگ ها رو اضافه کنن اما رنگ های اصلی همون 3 تا باقی می مونن و رنگ های اضافی طلائی هستن و نقراه ای !

اگه من بخوام نظرم رو بگم ، بهترین تلویزیون پایونیر هست ، پایونیر همون کاری رو با دنیای تلویزیون ها کرد که آیفون با موبایل کرد !! اما به دلیل هزینه های تمام شده بالا ، تولیدش متوقف شد.

اینکه کیفیت کانال های تلویزیون ایران پایینه که نباید تولید کننده و فروشنده رو مواخذه کرد ! همه می خوان کیفیت تلویزیون خودشون رو به رخ بکشن . البته بگذربم که هر چی کیفیت نمایش تلویزیون بالاتر باشه ، کانال های ایران رو بدتر نشون میده !!

البته بحث در این زمینه بسیار مفصل هستش و باعث تخریب مارکهای مختلف میشه اما همین بس که پدر من سال ها نمایندگی تعمیرات انواع برند های موجود در بازار رو داشت و داره و با توجه به دیدن داخل دستگاه ها !!! و خرابی ها و خدمات ، ما سونی رو برای فروش انتخاب کردیم.
هیچگاه از راستی و درستی خویش آزرده مباش ، چون همیشه در انتهای هر داستان تو برنده ای !

- نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش محصولات سونی http://www.SonyShop.ir

- ست تاپ باکس و گیرنده دیجیتال برای تلویزیون و کامپیوتر http://www.pmp4.ir

سلام دوستان
ما دو سالی هست که ال سی دی سونی داریم . کیفیتش خیلی خوبه و راضی هستیم . البته فول اچ دی نیست ولی خب به نسبت بقیه برندهای دو سال بیش کیفیت بالایی داره .
البته یک دستگاه اسنوا هم داریم که باید بگم هیچ حرفی برای گفتن در برابر سونی نداره .

نقل قول
حسام یعقوبی نوشته است:
مثلا از هر 10 خونه ای که ال سی دی یا ال ای دی داره الان 7 تاش سامسونگه

یا اینکه اونهایی که پول براشون مهم نیست پاناسونیک یا جی وی سی میخرن

من خودم کیفیت سه تلویزیون سامسونگ - جی وی سی و سونی رو تو یه فروشگاه که بغل هم

چیدمان بود رو دیدم واقعا جی وی سی خیلی خیلی از بقیه سر تر بود

حالا نظر شما چیه ؟

اخه مگه میشه تلویزیون ها رو کنار هم گذاشت و گفت که این ازون سرتره یا بلعکس
هر برندی روی یه ایده و تفکر کالایی رو تولید میکنه و این حتی توی تک تک محصولات هم فرق میکنه مثلا سری ex500 در راستای ساده گرایی یا مینی مالیسم شگرف ساخته شده و یا ex700 صدای خوب و امکانات زیاد در مقابل پول پرداختی و ...
این که شما میگی سه تا تلویزیون با سه برند مختلف که معلوم نیست سال ساختشون و ابعادشون و تکنولوژی ساختشون با هم برابر بوده که این طوری نتیجه گرفتی؟
مسلما نه
ولی در کل من سونی رو پیشنهاد میدم چون خدمات پس از فروش عالی , بازاریابی فوق العاده (احترام به سلیقه مشتری و راهنمایی مشتری) , استفاده از تکنولوژی های روز مثل اینترنت تی وی و موشن فلو و ...
ما از 33 سال پیش یه تلویزیون سونی داریم که پدرم از مکه اورده که 21 اینچی هستش و دارای میز چوبی هست و کاتالوگ های اون زمانش رو داریم.خدا شاهده هنوز هم داره کار میکنه و کیفیتش چندین برابر crt های امروز هست.
یا دوربین هندی کم سونی 20 سال پیش ما داره هنوز هم کار میکنه.
استودیو های میکس و فیلمبرداری و رادیو همگی به تجهیزات سونی مجهزند. کافی است دقت کنید.فیلم اواتار که شاهکار فیلم برداری و جلوه های ویژه است با دوربین های سونی دو تکه ای ساخته شده. بیش از 50 درصد بازار تلویزیون های امریکا دست سونی است و بقیه به ترتیب سامسونگ و... هستند.
البته من تعصبی روی سونی ندارم , برای من فرقی هم نمیکنه که شما فیلیپس میگیری یا الجی و یا ... فقط می خوام گول تبلیغات شرکت های کره ای و چینی رو نخوری.
هیچوقت امید تونو از دست ندین!

می بخشید

من قبلنا از مارک سونی به خاطر یه سری مسائل شخصی متنفر بودم

ولی وقتی یه مدت تحقیق کردم و خودم هم چند روز تو بازار گشتم نظرم واقعا نسبت به سونی عوض شد

در ضمن مستحضر باشید که برخی فروشندگان کنتراست تصویر و ... تلوزیونها رو دستکاری می کنن

به نظر من ال سی دی و ال ای دی های سونی نسبت به مارک های دیگر بسیار با کیفیت تر از نظر رنگ وضوح وکیفیت تصویر هستند. و وقتی می توانید به این نکته پی ببرید که مارک سونی ومارک ها ی دیگر کنار هم روشن کنیدو تصویر ها را ببینیدو سپس می توانید مقایسه کنید.

ال سی دی فقط TOSHIBA.ما خودمون سونی داریم ولی یکی از اقوام که TOSHIBA دارن عالیه کیفیتش و با هیچ تلویزیونی قابل مقایسه نیست در ضمن اصل ژاپن میباشد

نقل قول
سهیل پویان نوشته است:
ال سی دی فقط TOSHIBA.ما خودمون سونی داریم ولی یکی از اقوام که TOSHIBA دارن عالیه کیفیتش و با هیچ تلویزیونی قابل مقایسه نیست در ضمن اصل ژاپن میباشد

دوست عزیز , نظر شما به جا ولی باز هم دارید دچار اشتباه میشید.
ما یه سونی داریم و فامیلمون توشیبا داره , کیفیت اون بالاتره.

این واقعا مسخرست. چرا؟
اولا مدل هاشون شاید فرق کنه , سال ساخت , ابعاد , نوع تصویر که اگه دی وی دی باشه باید با همون دی وی دی تصویر تلویزیون خودتونو با اونا مقایسه کنی و اگه تلویزیون ایران هست که منطقه به منطقه و نسبت به نوع انتن و محل مورد استفاده و کابل و ... فرق میکنه.
زمانی میشه دو تا تلویزیون رو مقایسه کرد که از هر لحاظ برابر باشن , مثلا تلویزیون ال ای دی رو با ال ای دی مقایسه کرد و یا 46 اینچ رو با 46 اینچ , تصویر اچ دی رو نمیشه با کانال 1 مقایسه کردو ...
حتی گاها قیمت های برابر نشان دهنده سطح برابری از توانایی های یک تلویزیونه.

بهترین کار مقایسه تصویر تلویزیون ها در نمایندگی های مجاز برندها.چون اغلب به یه روش اقدام به نمایش فیلم های hd میکنن و گاها دموهای یکسانی دارن.

مثلا اگه بگی پلاسمای پاناسونیک تصویر بهتری نسبت به ex500 سونی داشت کاملا غلطه , باید پلاسما با پلاسما مقایسه بشه و به همین ترتیب ....

سلام
دوست عزيز در انتخاب محصولات مشابه از ماركهاي مختلف بهتره به موارد زير توجه داشته باشيد :
1- بهتره هر دو محصول كنار هم ، با شرايط محيطي برابر (مثلا هر دو پشت به نور ) ، پخش همزمان يك فيلم به صورت مشترك
2-از نظر تيپ با هم برابر باشند (پلاسما با پلاسما و LCD با LCD و ... )
3-حتي المقدور از نظر مشخصات فني به هم نزديك باشند (نه يك تلوزيون فول HD با يك تلوزيون 1 مگاپيكسل مقايسه شود)
4- از نظر قيمت در يك رده قرار گرفته باشند.
5- از نظر سال ساخت در يك محدوده قرار گرفته باشند (يكي مربوط به امسال و ديگري مربوط به سالهاي قبل)
6-سايز تلوزيون
7- ضمن اينكه با مراجعه به تعميرگاهها ميزان خرابي هر محصول بر اساس ميزان فروش مورد بررسي قرار گيرد (اگر محصولي به عنوان مثال در يك بازه زماني 100 واحد فروخته و ميزان خرابي 10 باشد و محصولي ديگر در همان بازه 10000 مورد فروخته و ميزان خرابي 20 باشد ، در نتيجه خريد محصول شماره 2 داراي اطمينان بيشتري است.)
در هر حال چنانچه از روشهاي فوق به اين نتيجه رسيديد كه محصول خاصي كيفيت بهتري دارد ، انتخاب مناسبي انجام دهيد.
ضمن اينكه هيچ گاه تحت تاثير تبليغات نا درست قرار ندهيد چون اولا" محصول خوب نياز به تبليغات زياد ندارد و در ثاني تبليغات عجيب و غريب بعضي از توليد كنندگان مثل تعداد رنگهاي بيشتر و من اولين .... و من بهترين ... و كنتراست من .... و ... ، نميتونه معيار خوبي باشه.
حتما" تحقيق كنيد ، تصاوير رو كنار هم مقايسه كنيد و مشخصات فني رو مد نظر قرار بدين
موفق باشيد
Edited: سعيد نطاق - 09.04.2011 07:29:52

من شخصا" با اون دوستمون که گفت باید به فاکتورهای مختلف تلوزیون و سال تولید و مدل آنها نگاه کرد موافقم. در ضمن درمورد جی وی سی به هیچ وجه نظر خوبی ندارم. حداقل تا جایی که من دیده ام. (شاید من مدلهای خوبی ندیدم)
نظر شخصی من اول سونی اگه مجبور شدی سامسونگ -بقیه حرفی برای گفتن ندارند . ال جی در رتبه بعدی -البته این رو بگم که قبلا" برای ال جی احترام بشتری قائل بودم.
شما با خرید سونی فقط ال سی دی نمی خرید . مثل خرید ادلکن می مونه- موقع خرید فقط به قیمتش فکر نکنید . شخصیت و .. هم مهمه. سونی باشخصیته - وجدانا" به دور از تعصب گفتم. بدست آوردن اعتبار کار یه شب و دو روز نیست.من برای برامه ریزی و حسلبرسی شرکت سونی احترما قائلم.

فقط سوووووووووووونی!
یوهووووووووووووووووووو !

سونی و فیلیپس

فیلیپس مارک خوبیه , ولی برای لامپ زنون و ریش تراش و ecu ماشین , البته تلویزیونای خوبی هم میزنه ولی شهرت کمتری دارن

من خیلی حرفه ای نیستم توی این موضوع

و این موردی رو که عرض می کنم فقط مشاهدات خودمه

ما در خانه پدری از برند سونی زیاد استفاده می کردیم
اما 6 ماه پیش یه ال ای دی سونی برای خونه پدری خریدیم که اصلا تصویر خوبی نداره و تصویر مات و تاره که کاملا مشهوده

این در حالیه که من بیش از 1 سال که ار تلویزیون ال ای دی پاناسونیک استفاده می کنم و واقعا از تصویر و امکاناتش راضی هستم

البته من اصلا سونی رو زیر سوال نمی برم اما چند سال پیش هم ما یه ضیط FL7سونی که اصل ژاپن بود خریدیم اما واقعا به درد نخور از اب در اومد و از همون اول همش قاطی می کرد

نمی دونم چرا شاید ما شانس خرید یه دستگاه سونی خوب و نداریم

نقل قول
معصومه گلرخ نوشته است:
من خیلی حرفه ای نیستم توی این موضوع

و این موردی رو که عرض می کنم فقط مشاهدات خودمه

ما در خانه پدری از برند سونی زیاد استفاده می کردیم

اما 6 ماه پیش یه ال ای دی سونی برای خونه پدری خریدیم که اصلا تصویر خوبی نداره و تصویر مات و تاره که کاملا مشهوده

این در حالیه که من بیش از 1 سال که ار تلویزیون ال ای دی پاناسونیک استفاده می کنم و واقعا از تصویر و امکاناتش راضی هستم

البته من اصلا سونی رو زیر سوال نمی برم اما چند سال پیش هم ما یه ضیط FL7سونی که اصل ژاپن بود خریدیم اما واقعا به درد نخور از اب در اومد و از همون اول همش قاطی می کرد

نمی دونم چرا شاید ما شانس خرید یه دستگاه سونی خوب و نداریم

برای تصویر ، بحث توی انجمن ها زیاد شده و اینکه برای مقایسه کیفیت تلویزیون ها ، یک تصویر با یک کیفیت رو از انها نگاه کنید و نیاید تصویری که سونی از کانال ایران میده رو با تصویری که یک مارک دیگه از فیلم فول اچ دی میده مقایسه کنید !!!!

ایرادی که ممکنه ضبط شما داشته باشه اینه که چون همش با کنترل کار می کنید ، کلید های جلوی ضبط اصطلاحا اهمی میشن و این اشکال براش پیش میاد و خودبخود روی حالت های مختلف میره . این مشکل به راحتی قابل حله و دلیل دیگه جز استفاده نکردن از کلید ها ، نداره . حالا یا شما استفاده نکردید یا توی فروشگاه و کارتن زیاد مونده بوده چون این ضبط برای 6 سال پیشه .

همین الان هم هنوز امکان درست کردن اون ضبط توسط نماینده های خدمات پس از فروش سونی ، وجود داره !

ولی در کل لابد یه چیزی توی سونی دیدید که در کلوپ هوادارانش عضو شدید !!
هیچگاه از راستی و درستی خویش آزرده مباش ، چون همیشه در انتهای هر داستان تو برنده ای !

- نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش محصولات سونی http://www.SonyShop.ir

- ست تاپ باکس و گیرنده دیجیتال برای تلویزیون و کامپیوتر http://www.pmp4.ir

با سلام

در رابطه با محصولات تصویری سونیبا مدیر محترم کاملا" موافقم.باید مقایسه درست انجام شده باه. ولی در مورد سیستم های صوتی سونی کاملا" با شما هم عقیده ام. سونی به اعتقاد من در سیستمهای صوتی حرف زیادی برای گفتن نداره. نه اینکه بد باشه . بعضی از برندها واقعا" خیلی بهترند. اصولا" هر برندی روی یک سری محصولات قوی تره. بی عیب مطلق خداست .

بهداد مبینی,
just sony

TV just SONY
Edited: مهدی فتاحی - 12.08.2011 00:38:58
برگه: 1 2 بعدی
کاربرانی که هم اکنون این موضوع را می خوانند: (1 guests)
Real Time Web Analytics